وابسته به مکتب خیریه امیر المومنین (ع)


  چاپ        ارسال به دوست

یک روز با دخترانه مفید

یک روز با دخترانه مفید

هفته های آخر ماه مبارک رمضان بود، ظهر یک روز تابستانی گرم و افرادی که خسته از کار روزانه گرد میزی نشسته بودند. به قول خودمان با یک بارش فکری شروع شد و البته دنباله رو یک  سنت بود کارمان ، اما  بال و پر دادنش تبدیل شد به " یک روز با دخترانه مفید ".

از روزی که ایده مان به یک برنامه جدی تبدیل شد، تا روز اجرا -  جدا از برنامه اسباب کشی و دغدغه های همیشگی معلمان برای  شروع مهر و دوستان جدیدی که به جمعمان اضافه شده بودند-  دغدغه اصلی مان نوآوری بود و ایده های جدید و هیجان انگیز

اما در نهایت تبدیل شد به برنامه به سبک دخترانه مفید.

قرار شد این برنامه در روز سه شنبه 19 شهریور ماه ، همزمان با سالروز تولد حضرت معصومه سلام الله علیها برگزار شود.

برنامه مان با ورود مهمانانی که هفته ها چشم انتظارشان بودیم ، شروع شد ؛ با سلام و احوالپرسی های گرم و از جنس مفید ,

 بعد از گشت در ساختمان جدید دخترانه، در طبقه  اول - که ازین پس هشت بهشت کودکان دبستتانی مان است-  جمع شدیم. برنامه با تلاوت کلام الله مجید حال و هوای جدیدی به خود گرفت مثل همیشه که برنامه های زنده به مشکل بر می خورد برنامه ما هم به مشکل برخورد .

 خانم دکتر دلگشایی زودتر از آن چه که در برنامه بود، لیسانس مدرسه شناختی را به ما هدیه دادند و خیلی زود سخنرانی دکتر تلخابی شروع شد. به عنوان استراحت و به پاس مهمان نوازی از مهمانانمان به سراغ پذیرایی مان رفتیم , اما پذیرایی مان کمی متفاوت بود ، نامه های کودکان به خدا بعد از سخنرانی فضای هشت بهشت را تغییر داد. صدای خنده مخاطبین و عکس العمل هایشان بسیار خاطره انگیز و جالب شد و بعد از استقبال از این قسمت برنامه با سکنجبین، خیار ، شربت به لیمو، چای لب سوز و ... به سراغ مهمانانمان رفتیم.

 در فضای مدرسه علی رغم وجود بازی های فکری , پوسترهایی از کارهای دانش آموزان از سال گذشته به دیوار نسب شده بود که با حضور خود بچه ها در فضای مدرسه و توضیحات آن ها  محیط دل پذیر تر و شاداب تر شده بود.

مهمانان، با مشاهده پوسترها وارد کلاس ها می شدند و با محیط کلاس ها و فعالیت هایی که قرار است در داخل آن ها اتفاق بیفتد آشناتر می شدند.

قسمت دوم برنامه با سخنرانی جناب آقای مهندس نصرت شروع شد . خانم نکوفر در انتهای برنامه،  فعالیت درس پژوهی را که سال گذشته،  در دبستان دخترانه با حضور جناب آقای دکتر تلخابی صورت گرفته بود، توضیح دادند و از حضار برای تماشای این فعالیت ها دعوت کردند.

در پایان برنامه،  دوستان دعوت شده روی تخته سیاه طبقه چهار خونه،  به رسم کودکی شان برایمان یادگاری نوشتند و عکسی دسته جمعی گرفته شد تا نگه دارد در ذهنمان ،روزی را که با دخترانه مفید سپری کردیم.

 


١٤:١٧ - شنبه ٢٣ آذر ١٣٩٢    /    شماره : ٢٤٢    /    تعداد نمایش : ٣٢٢١