وابسته به مکتب خیریه امیر المومنین (ع)


  چاپ        ارسال به دوست

ساخت مدرسه در گیلانغرب

ساخت مدرسه در گیلانغرب توسط مجتمع آموزشی مفید

 

 

مدرسه خانواده مفید" گیلانغرب"

 

مجتمع آموزشی مفید از ابتدای  وقوع زلزله در استان کرمانشاه باهدف کمک به مردم آن دیار اقدام به  جمع آوری کمک های مردمی برای احداث یک باب مدرسه ی ۶ کلاسه نمود.
چشم انداز بلند مدت مجتمع آموزشی مفید برای بستر سازی جهت آموزش پیشرفته و نوین با وجود محرومیت آن منطقه، مسولین مجتمع را برآن داشت تا با نگاه توسعه ی فرهنگ و آموزش در دورترین نقاط به مرکز ، بتواند با استفاده از توانمندی های برجسته ی  مدیران  خود "تحول فرهنگی آموزشی" در آن منطقه ایجاد نمایند. لذا از همان ابتدای کار با ارایه ی طرح معماری مطابق با استانداردهای مدارس پیشرو ،احداث مدرسه ی ۶ کلاسه در یکی از محروم ترین روستای سرپل ذهاب را هدف قرار داد. و با پیگیری های فراوان  روستای قره بلاغ اعظم را انتخاب نمود.
موافقت اولیه ی مسولین محلی در کنار  دلگرمی و اشتیاق اولیا محترم مدارس  مفید و نیز پیگیریهای مدیریت محترم  منتهی به پیشنهادی شد که پس از احداث ،مجتمع مفید بتواند آن مدرسه را به شکل نوین مدارس مفید تهران اداره نماید.
به موازات  این اقدامات ،معاونت محترم پشتیبانی مجتمع با انتخاب پیمانکار مناسب برای اجرای بنای پیش ساخته و مقاوم در برابر زلزله، شرایط انجام سریع پروژه را فراهم نمود. 
و ضمن توافق  با سازمان نوسازی مدارس استان کرمانشاه  و در حالی که مقدمات امضا  توافق نامه در حال طی شدن بود، متاسفانه بنا بر شرایط منطقه و مسائل پیش آمده، مشاهده شد که مسولین محلی  و نهاد های دیگر تمایلی به دایر شدن مدرسه با مدیریت مجتمع مفید ندارند .مسولین استان بصورت یکطرفه تمام توافقات قبلی با مجتمع مفید را لغو کردند و پروژه احداث مدرسه روستای قره بلاغ را به نهاد دیگری سپردند .پیگیریها ی متعدد مجتمع مفید نتوانست آنها را متقاعد سازد و در نتیجه بدلیل طولانی شدن این زمان و به تاخیر افتادن موضوع ساخت مدرسه ، مجبور به منصرف شدن از مدیریت مدرسه احداثی شدیم  و در حقیقت طرح پیشنهادی مجتمع مفید پس از دو ماه پیگیری کان لم یکن گردید. 
متاسفانه در همین  زمان مذکور بلحاظ وضعیت منطقه ، زمین دیگری در منطقه سرپل ذهاب موجود نبود که بتوان جایگزین قبلی کرد. 
دلسردی بوجود آمده از این برخورد مسوولین مجتمع را منصرف نکرد ، لذا با تمام توان هدف خود را پیگیری کردند و درنهایت با پذیرش پیشنهاد  و نظر مسولین محلی ،  گیلانغرب ،(دومین پایتخت مقاومت ،که جدای از محرومیت شدیدحالا با تخریب فراوان ناشی  از  زلزله هم مواجه بود) انتخاب شد وپس از بازدید از منطقه و توافقات اولیه ، یک بار دیگر نیز با کارشکنی مواجه شدیم و قرار دادی که در مراحل نهایی انعقاد بود، بسته نشد. مجددا پیگیری ها از ابتدا شروع شد تا اینکه  بحول و قوه الهی توافق نامه ی کتبی احداث یک باب مدرسه ی ۶ کلاسه در زمینی به مساحت ۴۰۰۰متر در اواخر مرداد ماه  بین مسولین ذیربط و نماینده ی مجتمع مفید در مکان دیگری در منطقه گیلان غرب امضا گردید.
بلافاصله و در کمترین زمان ، نقشه ی احداث  آن به تایید سازمان نوسازی مدارس رسید که با تعیین پیمانکار مورد تایید سازمان نوسازی کلنگ ساخت به زمین زده شد و کار ساخت مدرسه از ابتدای شهریور ماه  آغاز گردیده است .
شایان ذکر است که برآورد هزینه ی ساخت این مدرسه  بیش از اعتبار موجود تامین شده از طرف اولیا و فارغ التحصیلان گرامی میباشد .که متعاقبا به اطلاع میرسد. ضمنا نظارت مستمر و دقیق مجتمع مفید بر روند پیشرفت پروژه وجود دارد که بطور مستمر به اطلاع میرسد.
 

 

هر کدام از شما عزیزان که نیت همراهی در این خیر ماندگار را دارید می‌توانید از طریق طرح موضوع در جمع های خانوادگی و دوستاته و یا در فضاهای مجازی و از طریق تلگرام ، اینستاگرام و هر محیط دیگری برای جمع اوری کمک اقدام نمایید.

 

یدالله مع الجماعه

۶۱۰۴ ۳۳۷۶ ۵۲۵۲ ۷۳۲۴

بانک ملت

برای واریز کمک های مردی ساخت مدرسه در کرمانشاه

به نام مجتمع اموزشی مفید

 

برای شفافیت در کار ، اطلاعات لازم از مراحل انجام کار در این کانال ثبت خواهد شد.

kermanshahsch@

 

 

با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه و نماینده مجتمع آموزشی مفید تهران، تفاهم نامه ساخت یک باب مدرسه در شهرستان گیلانغرب امضا شد.

 

امضا تفاهم نامه ی احداث مدرسه ی ۶ کلاسه توسط مجتمع اموزشی مفید تهران( وابسته به مکتب امیرالمومنین ع ) باهدف کمک به مردم زلزله زده ی کرمانشاه .
مجتمع اموزشی مفید تهران به همت و مساعدت  اولیا ؛دانش اموزان و کادر اموزشی " خانواده ی بزرگ مفید" از ابتدای حادثه ی زلزله در استان کرمانشاه پیگیر احداث یک باب مدرسه ی ۶ کلاسه بود که اخیرا با امضا تفاهم نامه با سازمان نوسازی استان فاز اجرایی از این طرح اغاز گردید
گفتنی است در ابتدا ضمن تلاش وافر تصمیم به احداث مدرسه در روستاهای سر پل ذهاب را داشت که بنابر تصمیم مسولین محترم اموزش و پروش استان مذکور و با توجه به اشباع مدرسه سازی ان منطقه این امر خیر به نقاط دیگر منطقه ی زلزله زده از جمله گیلانغرب  اختصاص یافت.

 

شایان ذکر است  این تفاهم نامه در  روز دوشنبه ۲۹مردادماه در محل اداره کل اموزش و پروش استان و با حضورمسولین محلی ازجمله  مدیر کل محترم اموزش و پرورش جناب اقای دکتر یزدان پناه ، رییس سازمان نوسازی مدارس استان جناب اقای مهندس نظری، جناب اقای پرویز مدیر محترم اموزش و پرورش گیلانغرب و نیز جناب اقای علیرضا گلیم باف به نمایندگی از مجتمع اموزشی مفید به امضا رسید.
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 


١١:٥٢ - دوشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٥٦١٩    /    تعداد نمایش : ٣٧٤١